Kitalált kőkorszak?
Az EMBER hivatalosan tanított történelme úgy 500.000 évvel ezelőtt „kezdődik” és ebből 490.000 évet (98%) az ú.n. kőkorszakban tengődik „fejletlenebb, kisebb” agyával, barlangokban kuporogva (ahol nincs barlang, nem tudjuk, hol), kövekkel, dorongokkal vadászva...(Vámos-Tóth Bátor 2005.03.21.)
Az utolsó 10.000 évben viszont ez a barlangokban dorongoskodó ősünk a föld egyes helyein hirtelen művelt lesz: fémeket ötvöz, kiszámítja az eljövendő nap –és holdfogyatkozások pontos idejét, magasabb számtani ismereteket igénylő piramisokat épít, mértani alapossággal megszerkesztett díszjelekkel ékesíti vízvezetékes lakását, öthangú dalokat énekel hangszeres kísérettel, gazdag ragozó nyelven beszél, ír, kerekes járműveken közlekedik, növényt, gabonát termel, háziasított állatokat tenyészt – a 98%-ot kitevő, 490.000 évnyi egy helyben topogó, kőhajító „nagy múltja” után!
Csakis akkor, és csak a föld egyes helyein, jelesül a biblikus Közel-Keleten, ill. a föld székhelyének kinyilatkoztatott Közép-Keleten. Ez a felfogás még ma, 1998 utolsó hónapjában, az űrhajózás, a csillagháborús műszaki tudás korában is a tankönyvbe mondott, „elfogadott”, tájékoztatott álláspont nyugaton csakúgy, mint keleten. Az egész Internet-világon…
Ám a legújabban nyilvánosságra hozott (többnyire csak sietve megemlített) embertani leletek (pl. a több millió éves, megkövült cipőtalpas lábnyomok Texasban, 42000 évesnek mondott tengeri hajózás Ázsia és Ausztrália között, 40000 éves mezőgazdasági eszközök Új-Guineában, 30000 éves, kavicsokra égetett dinoszaurusz-rajzok Közép-Ázsiában) sehogyan sem illenek a fenti, tankönyves tételbe!
A rejtély kiderítésével foglalkozik pl. a Tamana-kutatás.
(Kalemandra cikke nyomán)
|