Jézus anyja Mária
2007.08.11. 13:35
I. e. 53.: Galilea kormányzója Adiabene Nakheb herceg (héber neve: Joákhim), felesége Anna, aki i. e. 24-ben szüli lányát Miriamot.
Mivel egész életében meddő volt és öregségére mégis gyermeke született, fogadalmat tett, hogy templomi szűznek adja.
Mária 7 hónapra születik, fél éves korában járni kezd.
3 éves korában elvizsik Mag-har-ret (ma: Názáret) városába, kolostorba. amikor odaérnek a kislány magától beszalad és templomi táncot lejt.
Szülei hamar meghalnak. A kolostoban nem eszik szilárd ételt, időről időre csodás fény sugárzuk rám ami szemlátomást táplálja.
12 évesen, az első mensesekor el kell hagynia a templomot. Miriam megtagadja a házasságot, szüzességi fogadalmat tesz, ezért gyámot jelölnek ki neki.
Az összehívottak között van a 94 éves, emmauszi Józseg, aki a Hirám-féle szabadkőműves vonal templomépítő papja, a korábban meghalt feleséte Abigai, Anna testvére volt. Miután József fejére száll egy fehér galamb, ami utána a botjára telepszik, jelnek vélik és őt választják gyémnak.
József sokat utazik, ezalatt Anna másik testvére Erzsébet (Eli-Sa-Beth) és férje Zakariás főpap viseli Miriam gondját.
Időközben Zakariásnak, aki a jeruzsálemi templom belős szentélyében van, Hírnök jelenik meg és közli, hogy fia fog születni. Mivel Zakariás nem hiszi, megnémul. A gyerek névadóján tér vissza hangja: Jahja mondja, így a gyerek neve ez lesz. Zakariás sejti, hogy Illés (Eli-Jah) reinkarnációja a gyermek, aki megelőzi a Messiás születését.
Erzsébet terhességének 6. hónapjában Miriam zarándoklaton van Rebeka sírjánál. (Rebeka: Ábrahám fiának, Izsáknak a felesége, kasmíri születésű, arámi-szkíta, (Miriam is ebből a pártus nemzettségből származik.) A sokáig meddő Rebeka szülte Jákobot, a sémi népek pátriárkáját, akit később Izráelnek, vagyis az Úr Harcosának hívtak.)
Rebeka sírjánál egy vihar a barlangba kényszeríti a zarándokokat, ahol álomba merülnek. Miriam arra ébred, hogy csodaszép ifjú (Padmaszambhava, Sipparban Gábrielnek is neveztek, neve a rovásokban: a Szív Erejének Istene) áll mellette, aki szeretkezni kezd vele, miközben a jövő képei peregnek le előtte.
Miriam nem tudja álmodott-e, de hazatérve rájön, hogy terhes. Erzsébethez rohan, aki 6 hónapos terhes, erre hasában megmozdul a magzat.
Miriam elmondja, hogy fogadalma ellenére terhes, és véget akar vetni életének. Erzsébet elmondja terhességét, a jóslatot és Zakariás némaságát, lebeszéli, intézkedik, hogy ne tudódhasson ki a dolog, elbújtatja Miriamot, Jahja születéséig.
Ezután visszatér József házába, ahol 3 hónapig sikerül titokban tartani. Ekkor hazatér József, megpillantja a 6 hónapos terhes Miriamot, felelősségre vonja. (Egy templomi szüzet halálra köveztek, ha megszegte fogadalmát.) József álmában megjelenik Padmaszambhava és azt mondja ne aggódjon, fiút fog szülni és Megmentőnek – Jósuának – fogod nevezni.
Így titokban marad terhessége, de egyszer Annás, a farizeus meglájta Miriamot, a templomban bevádolja Józsefet. Éppen Zakariás látja el a templomi szolgálatot, így sikerül megmentenie Józsefet és Mirimaot az azonnali halálra kövezéstől. A szentélyben meg kell inniuk az Úr Próbájának Vizét, egy mérgező italt, ha igazat mondanak az Úr megtartja őket. Kiállják a próbát. Miriamra még egy próba vár: ki kell mennie a sivatagba 40 napra.
Miriam az éhhalál szélére kerül, amikor egy pálmafa alatt megszüli gyermekét. I.e. 8-ban, hajnali fél kettő körül. Ezután a fa tövéből forrás fakad, datolyák hullnak, így mindketten életben maradnak. A 40 napos utat visszafelé egyetlen nap alatt teszik meg, ezzel bebizonyították, hogy a Sivatag Istene kegyeibe fogadta őket.
8 nap után bemutatják az újszülöttet a templomban, ahol elvégzik rajta a körülmetélést, mely az Égi szövetség jele. (Az égi világokban született lények ugyanis az un. Előbőr nélkül születnek. A Földre áttelepített népek erre emlékeztek meg, se ezért nevezték a szövetség jelének. Eredetileg minden szkíta nép körülmetélte az újszülötteit!)
Simeon az esszénus főpap kezébe veszi a gyermeket, aki megszólal:
- Én Isten szolgálója vagyok, ő megadta nekem az Írást, és megtett engem prófétává.
Ebben az időben jelent meg az égen a sumérok által Nibiru-nak nevezett bolygó, mely 3600 évente tesz meg egy kört a Nap körül, és pályája merőleges a naprendszer pályasíkjaira. A sumér jóslatok már rég megjósolták, hogy a Messiás születésének ideje a Nibiru felbukkanásakor lesz.
|